vozara
13 بهمن 1401 - 13:45

انقلاب اسلامی به انحطاط ایران پایان داد

ارومیه - مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: انقلاب اسلامی به انحطاط تاریخی ایران پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محسن امامی صبح پنجشنبه در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد حاجی خان ارومیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به انحطاط تاریخی ایران پایان داد، گفت: باید به مردم جنایات قاجار و پهلوی، در تجزیه کشور و واگذاری کامل آن به خارجی‌ها بیان شود و ما بعد از انقلاب در هشت سال با دستان خالی در مقابل ۳۸ کشور جنگیدیم و وجبی از خاک ایران عزیز را از دست ندادیم.

وی خاطرنشان کرد: حاکمان بی عرضه قاجار و پهلوی کشور را تکه تکه کردند، پهلوی بحرین و کوه‌های آرارات را از کشور جدا کرد و آرارات سوق‌الجیشی‌ترین منطقه‌ای بود که در اختیار ایران قرار داشت و شاهراه اتصال ایران به اروپا به حساب می‌آمد و اگر جدا نمی‌شد امروز در حوزه قفقاز ما مشکلی نداشتیم.

حجت الاسلام امامی گفت: در دوران قاجار اتفاقات ایران و اروپا را اگر مقایسه کنیم می‌بینیم که چه جنایتی در ایران رخ داده است، قاجاری‌ها فهمی از فناوری و علم نداشتند و فکرشان این بود که چگونه بخشی از خاک مملکت را بدهند و پول بگیرند تا در اروپا به عیاشی‌های خود مشغول شوند و امروز ایران جزو ابرقدرت‌های علم در دنیاست.

وی تصریح کرد: هیچ حاکمی را در طول ۷ هزار سال در ایران نمی‌توان پیدا کرد که باسوادتر و کاردان‌تر از حضرت امام باشد و رضا خان قبل از رسیدن به حکومت یک قزاق خدمتکار روس بود و چنین فردی را بر رأس یک مملکت گذاشتند.

حجت الاسلام امامی افزود: برای تحلیل یک رویداد به لوازمی نیاز هست که از جمله آن‌ها مدنظر قرار دادن وقوع این اتفاق در فضای آن بستر است، و در دوران قاجار ایران یک کشور عقب مانده بود و پهلوی هم این مسیر را ادامه داد و ایران به کشوری تبدیل شده بود که انگلیس و دیگر کشورهای استعماری به راحتی می‌توانستند در آن جولان بدهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه به نفوذ انگلیس در ایران در دوران قاجار و پهلوی اشاره کرد و عنوان داشت: اکثر صدراعظم‌های قاجار و برخی وزرای پهلوی فراماسونری بودند، و انگلیس برای کاهش هزینه‌های خود، به جای حضور فیزیکی، اقدام به تولید مغز انگلیسی کرد تا در خدمت استعماری بریتانیا باشند و راه اندازی لژهای فراماسونری که هم قاجار و هم پهلوی را مدیریت می‌کردند از اولین اقدام انگلیسی‌ها در ایران بود و مسئله نفوذ مال صد سال است و متخص امروز نمی‌باشد.

حجت‌الاسلام امامی فرقه سازی دینی را یکی دیگر از اقدامات انگلیس برای استمرار استعمار خود در ایران عنوان کرد و گفت: انگلیس به فرقه‌سازی بهائیت و بابیت اقدام کرد و این دو گروه یکی از عوامل تفرقه در ایران بودند.

وی ایجاد جنگ بین ایران و روس را از دیگر نقشه انگلیس برای بقای استعمار خود دانست و گفت: یک جو دیگری را هم به نام دین و مدرنیته انگلیسی‌ها در ایران راه انداختند و عده‌ای گفتند چون به دین عمل نمی‌کنیم عقب مانده‌ایم و عده‌ای علل عقب ماندگی را عمل به سنت عنوان کردند، لذا این دو دستگی مردم را به خود مشغول کرد و تاکنون هم ادامه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در اثر بی کفایتی حاکمان ایران، کشور را تجزیه کردند و بخش‌های متعدد آن را به بیگانه‌ها دادند و خاطرات این حاکمان که بعضاً به دست خودشان نوشته شده شرم آور است و لذا به همین دلیل رهبر انقلاب تاکید بر مطالعه تاریخ معاصر دارند.

وی ایجاد قحطی و بیماری را دیگر توطئه انگلیسی‌ها در ایران عنوان کرد و گفت: در اواخر قرن ۱۳ شمسی ملت ایران حدود ۱۹ میلیون نفر بود که ۹ میلیون آن‌ها در قحطی انگلیسی‌ها قتل عام شدند و متأسفانه در مورد این هلوکاست ایرانی کمتر سخن گفته شده است.

حجت‌الاسلام امامی افزود: فقر اقتصادی و فرهنگی در ایران در دوران قاجار بیداد می‌کرد و روشنفکرها و غرب زده‌ها جولان می‌دادند و مردم تخدیر شده بودند و هیج اطلاعی از اوضاع نداشتند و برکت انقلاب اسلامی این بود که عقل‌ها را تعالی داد.

وی اضافه کرد: در دوران قاجار شاهراه‌های اقتصادی و حق حاکمیت به بیگانه‌ها واگذار شده بود و دولت برای اداره کشور از دیگر کشورها وام اخذ می‌کرد و چون نمی‌توانستند سود آن را بپردازند حاکمیت‌های گمرکات، شیلات، دیانوردی و … را به خارجی‌ها واگذار می‌کردند و در خاطرات ناصرالدین‌شاه به گوشه‌ای از اینها اشاره شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: ویژگی‌های امام منحصر به فرد است و با قدرت الهی خود توانست مبارزات را به دور از مبارزه مسلحانه مردمی کند، به گونه‌ای که حتی گروه‌های مخالف ایشان هم به محوریت امام به میدان آمدند و امروز امام خمینی (ره) علم انقلاب اسلامی است و به همین دلیل چند سال قبل رهبر معظم انقلاب اسلامی خطر تحریف امام را مطرح کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014930