vozara
13 بهمن 1401 - 13:14

برگزاری دوره تربیت مربی بهداشت، آب و غذا در شرایط اضطرار

یزد- دوره تربیت مربی بهداشت، آب و غذا در شرایط اضطراری در پاسخ به سوانح به مدت سه روز به میزبانی جمعیت هلال احمر یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد پنجشنبه در مراسم افتتاحیه این دوره گفت: امید است در این دوره بتوانیم میزبانی خوب به لحاظ اجرایی و پشتیبانی و مباحث محتوایی و آموزشی داشته باشیم.

محسن حرازی زاده بیان کرد: در جهت برگزاری این آئین از معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هالال احمر و اساتید در ارائه امباحث علمی و آموزشی قدردانی می کنیم.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر دستگاهی است که در بحران ها زبان زد بوده تا بتواند توان افزایی کند، امیدواریم در آینده میزبان این عزیزان به همراه خانواده ها باشیم.

حرازی زاده خاطرنشان کرد: بحث تغذیه یکی از مباحثی است که عمتا در بحران ها درگیر آن هستیم و باید آن را به وسیله آموزش مدیریت کنیم.

وی گفت: هر چند هلال احمر به عنوان دستگاهی در جهت مدیریت است و توانمندی های خود را افزایش داده اما باید توان افزایی کند و به ایفای نقش بپردازد، ما نیز از این که جمعیت هلال یزد بستری را فراهم می کند که این هم افزایی اتفاق بیفتد خوشحال هستیم.

حرازی زاده افزود: در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان پس از موفقیت در آزمون پایان دوره به عنوان مربی جمعیت هلال احمر در این حوزه پذیرقته خواهند شد ، کلیات مفاهیم و واژگان کلیدی در تغذیه اضطراری ‌مروری بر عملیات امداد بشردوستانه و تغذیه اضطراری، برنامه ریزی برای تهیه و توزیع جیره و سبدهای غذایی آسیب دیدگان و چگونگی محاسبه ارزش غذایی بر اساس استانداردهای اسفیر، بیماری‌هایی ناشی از سوء تغذیه و روش‌های ارزیابی و پیشگیری از آنها، اصلاحات و واژگان در تغذیه اضطراری، مرور اجمالی بر علم تغذیه و کلیات تغذیه، روشهای تامین توزیع و استفاده از آب سالم برای آسیبدیدگان ناشی از بلایا ، استانداردهای اسفیر در آب و غذا از مهم‌ترین سرفصل‌های آموزشی این دوره خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014857