vozara
13 بهمن 1401 - 10:51

خدمات رسانی هلال احمر زنجان به 5 هزار زلزله‌زده در خوی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در حال حاضر5 هزار نفر در قالب یک هزار خانواده زلزله زده در شهر خوی، تحت پوشش ستاد خدمات هلال احمر این استان قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، غفور آقاجانلو، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان مستقر در شهر خوی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در حال حاضر هلال احمر استان زنجان مسئول ستاد خدمات در منطقه 4 شهر زلزله زده در خوی تعیین شده است. 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهارداشت: این منطقه شامل اردوگاه اسکان اضطراری شهدای فرهنگی، دانشگاه پیام نور، شمس تبریزی، شهید کامران و شهید نظری است. 
وی گفت: پس از ساعاتی از وقوع زلزله شامگاه هشتم بهمن ‌ماه خوی، چهار تیم اسکان اضطراری 18 نفره اعزام و از بامداد یکشنبه خدمات امدادی را در این شهر آغاز کرده‌اند. 

 

آقاجانلو خاطرنشان کرد: امدادگران زنجانی از بامداد یکشنبه تاکنون اقدام به برپایی چادرهای اسکان در پنج اردوگاه اسکان اضطراری شمس تبریزی، شهید نظری، شهدای فرهنگی، دانشگاه پیام نور و شهید کامران کرده‌اند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: از بامداد یکشنبه تاکنون در این اردوگاه ها یک هزار دستگاه چادر اسکان اضطراری، یک هزار بسته مواد غذایی 72 ساعته، 5 هزار تخته پتو و 2 هزار تخته موکت توزیع شده است. 
وی گفت: خدمات هلال احمر این استان در منطقه چهار شهر خوی برای هموطنان آسیب دیده از زلزله همچنان ادامه دارد و با تمام توان در کنار این هموطنان هستیم.

پایان پیام/2308

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014472